Auto (Ubezpieczenia komunikacyjne)

Obowiązkowe ubezpieczenie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych

OC chroni przede wszystkim osoby, które mogą zostać poszkodowane wskutek wypadku spowodowanego przez pojazd mechaniczny. Z drugiej strony ubezpieczenie to chroni również właściciela ubezpieczonego pojazdu, który dzięki polisie OC zwolniony zostaje z obowiązku wypłaty odszkodowania osobom poszkodowanym i tym samym, jego majątek jest chroniony przed zmniejszeniem, które by następowało gdyby samodzielnie naprawiał szkodę.

Codziennie na polskich drogach dochodzi do wielu wypadków z udziałem pojazdów mechanicznych, czyli m.in. pojazdów samochodowych, ciągników rolniczych, motorowerów czy przyczep. Niestety szkody wyrządzone w niektórych wypadkach sięgają setek tysięcy, a niekiedy kilku milionów złotych.

U nasz kupisz OC w atrakcyjnej cenie – w postaci samodzielnego ubezpieczenia, w pakiecie lub z dobrowolnymi ubezpieczeniami do wyboru.

Autocasco

Autocasco jest ubezpieczeniem dobrowolnym i ma przede wszystkim zrekompensować koszty naprawy pojazdu w przypadku jego uszkodzenia częściowego lub całkowitego – najczęściej wskutek zawinionego przez kierującego zderzenia, kolizji z innym pojazdem lub przedmiotem znajdującym się na zewnątrz / poza pojazdem np. drzewem, ogrodzeniem, budynkiem, zwierzęciem. Ubezpieczenie AC obejmuje również ochronę z tytułu kradzieży pojazdu.

Autocasco występuje również w wersji minicasco, dając ochronę na wypadek szkody całkowitej po kradzieży lub zderzeniu ze zwierzęciem.

Assistance

Assistance jest ubezpieczeniem dobrowolnym, jednak coraz częściej i chętniej kupowanym wraz z OC lub AC. Stanowi wyśmienite uzupełnienie tych ubezpieczeń. W swojej ofercie posiadamy Assistance dostępny dla pojazdów bez względu na ich wiek! W zależności od wykupionego wariantu Assistance gwarantuje Tobie pomoc w podróży, pomoc medyczną, doradczą, serwisową (np. holowanie auta do warsztatu), organizacyjną (np. transport do domu, opieka nad dzieckiem) w przypadku wypadku, awarii lub kradzieży naszego pojazdu na terenie Polski lub Europy. Pomoc świadczona jest 24 godziny na dobę. Umowę można zawrzeć na rok lub w opcji krótkoterminowej (np. na wyjazd wakacyjny). Podstawową usługę Assistance na okoliczność kolizji lub wypadku większość ubezpieczycieli oferuje gratis do ubezpieczenia OC lub AC.

NNW kierowców i pasażerów

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków zapewnia ochronę na wypadek wszelkich zdarzeń drogowych, które mogą narazić kierowcę i pasażerów na utratę życia lub zdrowia. Polisa NNW zapewni ochronę w takich sytuacjach jak: wypadek drogowy, wsiadanie i wysiadanie z samochodu, załadunek i rozładunek, wybuch lub pożar pojazdu.

Szyby

Ubezpieczenie Szyby chroni przed stratami powstałymi w wyniku zniszczenia lub uszkodzenia szyb zamontowanych w pojeździe. Oferowane jest razem z ubezpieczeniami komunikacyjnymi OC lub Autocasco. Często, ale nie zawsze, likwidacja szkody z ubezpieczenia Szyb nie pomniejsza zniżek Autocasco.

Zielona Karta

Zielona Karta będzie nam potrzebna, jeśli podróżując, wyjedziemy poza Unię Europejską do któregoś z krajów: Albania, Azerbejdżan, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Iran, Izrael, Macedonia Północna, Maroko, Mołdawia, Rosja, Tunezja, Turcja lub Ukraina. Kraje te należą do systemu Zielonej Karty i na ich terenie nie obowiązuje ochrona w ramach standardowej umowy OC

Ubezpieczenie graniczne

Ubezpieczenie graniczne będzie potrzebne cudzoziemcom (spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii) wjeżdżającym swoim autem na teren Polski, bez ważnego certyfikatu zielonej karty, tj. np. z Ukrainy, Albanii, Turcji.

Cała oferta

Po dobór oferty najlepiej dopasowanej do Twoich potrzeb zapraszamy do naszych biur.